ၾကည္ေနဝင္းမင္း

  • Wednesday 2015-02-25
    ကမၻာ့စီးပြားေရး ပံုမွန္အေနအထား ျပန္ေရာက္ရန္ ၿပီးခဲ့သည့္ႏွစ္က တာစူေနခဲ့သည္။ အေမရိကန္ႏွင့္ ၿဗိတိန္တြင္ ေငြေၾကးအတိုးႏႈန္းမ်ား စတင္ျမင့္တက္လာခဲ့ၿပီး ဂ်...
  • Wednesday 2015-02-18
    အသက္ (၁၈) ႏွစ္ ေမြးေန႔မတိုင္မီ အိမ္ေထာင္ျပဳခဲ့ေသာ နာမာေခ်ာင္ဒရီမွာ အိႏိၵယႏိုင္ငံ သဲကႏၲာရျပည္နယ္ ရာဂ်က္စ္သန္မွ အျခားကေလး သတို႔သမီးေထာင္ေပါင္းမ်ားစြ...
  • Wednesday 2015-02-11
    အက္ပ္ပဲလ္ကုမၸဏီ၏ က်န္းမာေရးေစာင့္ေရွာက္မႈ နည္းပညာမွာ အေမရိကန္ေဆး႐ံုႀကီးမ်ားတြင္ အလ်င္အျမန္ပ်ံ႕ႏွံ႔ေနၿပီး ဆ ရာ၀န္မ်ားအေနျဖင့္ အေ၀းမွေန၍ ၎တို႔၏ လူနာမ်...
  • Wednesday 2015-01-28
    မာရီယိုဒရာဂီက ကတိအတုိင္း အေကာင္အထည္ေဖာ္လိုက္ပါသည္။ အနည္းဆံုးေတာ့ ယခုအခ်ိန္အတြက္ျဖစ္သည္။ တြက္ခ်က္ခန္႔မွန္းမႈမ်ား တစ္ႏွစ္ေက်ာ္ ၾကာျမင့္ခဲ့ၿပီးေနာက္တြင္...
  • Wednesday 2015-01-14
    ၿပီးခဲ့သည့္ ႏို၀င္ဘာတြင္ ဥေရာပပါလီမန္၌ စကားေျပာၾကခ်ိန္ ပုပ္ရဟန္းမင္းႀကီးဖရန္စစ္က ဥေရာပသမဂၢအား အဘြားအိုတစ္ဦးႏွင့္ ႏႈိင္းယွဥ္ေျပာဆိုခဲ့ပါသည္။...
  • Wednesday 2015-01-07
    ဂ်ပန္၀န္ႀကီးခ်ဳပ္ ရွင္ဇိုအာေဘး ႐ုတ္တရက္ေခၚယူလိုက္ေသာ ဒီဇင္ဘာေရြးေကာက္ပဲြတြင္ လစ္ဘရယ္ဒီမိုကရက္တစ္ပါတီ (LDP) ႏွင့္ ၎ထက္ ေသးငယ္ေသာ မဟာမိတ္လက္တဲြေဖာ္...
  • Wednesday 2014-12-31
    မေလးရွားေလယာဥ္ MH 370 ႏွင့္ MH17 ၂၀၁၄ မတ္လ ၈ ရက္က မေလးရွားႏိုင္ငံ ကြာလာလမ္ပူမွ တ႐ုတ္ႏိုင္ငံ ေဘဂ်င္းၿမိဳ႕သို႔ ပ်ံသန္းေသာ ခရီးစဥ္အတြင္း မေလးရွားေလေၾ...
  • Wednesday 2014-12-10
    ႏွစ္ေပါင္းမ်ားစြာပင္ အိႏိၵယအေနာက္ဘက္ကမ္း႐ိုးတန္းေပၚရွိ ဗာပီၿမိဳ႕မွ စက္႐ံုပိုင္ရွင္မ်ားသည္ ၎တို႔ကို ဒုကၡျဖစ္ေစေသာ ကိန္းဂဏန္းတစ္ခုအေပၚ မေက်မနပ္ ညည္းတြ...
  • Wednesday 2014-12-03
    ၿပီးခဲ့သည့္လက ေမာ္စကိုၿမိဳ႕ တြင္ က်င္းပေသာ နည္းပညာျပပဲြ တစ္ခု၌ အေနာက္ႏိုင္ငံမ်ားက ႐ုရွားအေပၚ စီးပြားေရးပိတ္ဆို႔မႈ မ်ား ခ်မွတ္ၿပီးေနာက္ပိုင္း ယင္း ႏ...
  • Wednesday 2014-11-26
    အီဘိုလာေရာဂါ အက်ပ္ အတည္းမွေန၍ ကမၻာတစ္ဝန္း လႊမ္းၿခံဳျခင္း (Globalization)၏ အေမွာင္ျခမ္းကို ျမင္ေတြ႕ရန္ ကြၽႏု္ပ္တုိ႔အား သတိေပးေနသည္။ လူမႈေရးတရားမွ်တမ...

Pages