ျမင့္မိုရ္ေဆြ

  • Thursday 2017-11-16
    ႏိုင္ငံတစ္ႏုိင္ငံတြင္ ေျမ၏အေရးပါမႈကို သိသာထင္ရွားေစရန္ အလို႔ငွာ စာေရးသူက ‘ေျမကို မႏိုင္ ျပည္မခိုင္၊ ေခါင္းေပါင္းယိုင္မွာစိုးမိပါရဲ႕’ဟု စာခ်ိဳးခဲ့ဖူး...
  • Thursday 2017-11-09
    ရန္ကုန္ၿမိဳ႕မွာ ထူးထူးျခားျခား ေပၚေပါက္လာတဲ့ ေရေပၚဘတ္စ္ကား (Yangon Water Bus) အစီအစဥ္ကို အလြန္စိတ္ဝင္စားတဲ့အျပင္ ရန္ကုန္ျမစ္ကမ္းရဲ႕ အထိအေတြ႕၊ ျမစ္ျ...
  • Thursday 2017-11-02
    ျပည္ထဲအေရး ေပါက္နဲ႔ေက်း’ ‘တိမ္ေတာင္သဖြယ္ မင္းေရးက်ယ္’ဟူေသာ ပေဒသရာဇ္ေခတ္ ေရွးစာဆိုတုိ႔၏စကား ဥပမာအတိုင္း ျပည္ထဲေရး၊ မင္းေရးဟူသည္ လြန္စြာက်ယ္ေျပာလွ၏။ ‘ႏ...
  • Wednesday 2017-10-25
    မိုးေလကင္းစင္၍ ပြင့္လင္းရာသီသို႔ေရာက္ၿပီဆိုလွ်င္ ေတးသံသာခ်ိဳလြင္လြင္ႏွင့္ အလွဴခံကားမ်ား၊ ဆုိင္းသံဗံုသံႏွင့္ တြန္းလွည္းတြင္ Sound Box တင္၍ ဒါနျပဳရန္ ႏ...
  • Wednesday 2017-10-18
    အိမ္ၿခံေျမ ေဈးကြက္ရဲ႕ဝယ္လိုအားက်ဆင္းမႈဟာ လက္ရွိဒီမိုကေရစီေခတ္မွာ အဆိုးရြားဆံုး အ ေျခအေန ေရာက္ရွိေနၿပီလို႔ ေဝဖန္ ေျပာဆိုမႈမ်ား ရွိေနပါတယ္။ အိမ္ၿခံေျ...
  • Wednesday 2017-10-11
    ရန္ကုန္တုိင္းေဒသႀကီး ေရႊေပါက္ကံၿမိဳ႕သစ္ႏွင့္ လိႈင္သာယာၿမိဳ႕သစ္မွာ ကိုရီးယားႏုိင္ငံ KB Mic-rofinance Myanmar က လွဴဒါန္းတဲ့ Community Centre မ်ား ဖြ...
  • Wednesday 2017-10-04
    စာေရးသူသည္ ဝန္ထမ္းဘဝမွ အၿငိမ္းစားယူၿပီးေနာက္ ဒဂံုဆိပ္ကမ္းၿမိဳ႕နယ္ ကြမ္အပ္သားမင္းသားႀကီးလမ္းရွိ ေရႊသံလြင္ဘိုးဘြားရိပ္သာတြင္ ၂၀၁၃ ခုႏွစ္မွစ၍ ဒုဥကၠ႒အျ...
  • Wednesday 2017-09-27
    ၂၀၁၇ ခုႏွစ္ စက္တင္ဘာ ၁၉ ရက္ေန႔တြင္ ႏုိင္ငံေတာ္၏ အတိုင္ပင္ခံပုဂၢိဳလ္ ေဒၚေအာင္ဆန္းစုၾကည္ ေျပာၾကားမည့္ မိန္႔ခြန္းကို နားေထာင္ရန္အတြက္ နံနက္ ၈ နာရီအခ်...
  • Wednesday 2017-09-13
    စက္တင္ဘာလ ပထမပတ္အတြင္း ရန္ကုန္ၿမိဳ႕ ၿမိဳ႕ျပႏွင့္ အိမ္ရာဖြံ႕ၿဖိဳးေရး႐ံုးခ်ဳပ္မွာ တန္ဖိုးနည္း အိမ္ရာဝယ္ယူခြင့္ရရွိသူမ်ားအား အိမ္ခန္းမ်ားကို မဲႏိႈက္သတ္မ...
  • Wednesday 2017-09-06
    ၂၀၁၇ ခုႏွစ္ ဩဂုတ္လ ၂၅ ရက္ေန႔မွစ လံုၿခံဳေရးစခန္း ၃၀ ကို တစ္ၿပိဳင္တည္း စုၿပံဳတိုက္ခိုက္တဲ့ ရခုိင္ျပည္နယ္ ေမာင္ေတာေဒသမွ ARSA တို႔ရဲ႕ အၾကမ္းဖက္တုိက္ပြဲမ်...

Pages

Top News